ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Oslavy 150 let

Oslavy se více než povedly!

V letošním roce (2020 - 2021) je to již 150 let, co byla založena naše škola. Díky vstřícnosti paní ředitelky a mnohým sponzorům jsme mohli slavit celé tři dny! V pondělí 31.5. 2021 jsme společně rozkrojili obrovský dort, který dostal každý človíček naší školy, dostali jsme spoustu dobrot v podobě ovoce, koláčků a slaných tyček z listového těsta, na jejichž výrobě se podílely kuchařky nebo děti z dětského domova. Během celého dne jsme měli možnost podívat se do všech částí školy, kam se normálně nesmí, podívat se na stará videa o škole nebo si zahráli hru vztahující se k důležitému výročí 150 let. Odpoledne bylo přichystáno pohoštění pro zaměstnance školy v jídelně v podobě chlebíčků a jiných dobrot a škole jsme symbolicky připili na zdraví.

Druhý den, 1. 6., byl Den dětí. Na zahradě bylo připraveno několik stanovišť, která nachystali žáci druhého stupně pro ty mladší a také byla možnost vyfotit se ve fotokoutku s nejrůznějšími převleky a maskami.

V úterý 2.6. byl poslední den oslav – pro mladší žáky byl připraven projekt vztahující se k historii školy, v jehož rámci si vyráběli například placky s fotkou či logem školy. Někteří využili tento den k nejrůznějším výletům či procházce po městě.

Celé tři dny oslav se nesly v krásném duchu, vzpomínalo se, vyprávělo a všude bylo veselo a milo. Doufejme, že nám ta energie, kterou jsme si tím trochu vlili do žil, vydrží nejméně dalších 150 let!

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout