ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Oslavy 150 let

Oslavy se více než povedly!

V letošním roce je to již 150 let, co byla založena naše škola. Díky vstřícnosti paní ředitelky a mnohým sponzorům jsme mohli slavit celé tři dny! V pondělí 31.5. jsme společně rozkrojili obrovský dort, který dostal každý človíček naší školy, dostali jsme spoustu dobrot v podobě ovoce, koláčků a slaných tyček z listového těsta, na jejichž výrobě se podílely kuchařky nebo děti z dětského domova. Během celého dne jsme měli možnost podívat se do všech částí školy, kam se normálně nesmí, podívat se na stará videa o škole nebo si zahráli hru vztahující se k důležitému výročí 150 let. Odpoledne bylo přichystáno pohoštění pro zaměstnance školy v jídelně v podobě chlebíčků a jiných dobrot a škole jsme symbolicky připili na zdraví.

Druhý den, 1. 6., byl Den dětí. Na zahradě bylo připraveno několik stanovišť, která nachystali žáci druhého stupně pro ty mladší a také byla možnost vyfotit se ve fotokoutku s nejrůznějšími převleky a maskami.

V úterý 2.6. byl poslední den oslav – pro mladší žáky byl připraven projekt vztahující se k historii školy, v jehož rámci si vyráběli například placky s fotkou či logem školy. Někteří využili tento den k nejrůznějším výletům či procházce po městě.

Celé tři dny oslav se nesly v krásném duchu, vzpomínalo se, vyprávělo a všude bylo veselo a milo. Doufejme, že nám ta energie, kterou jsme si tím trochu vlili do žil, vydrží nejméně dalších 150 let!

Naše škola

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZ
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím