ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Americký učitel v hodinách AJ u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ve škole pro sluchově postižené v ČB

Letošní rok se výuka angličtiny u nás ve škole zpestřila o velmi milého člověka. Pravidelně jednou měsíčně k nám do školy dochází Alex, pan učitel původem z Ameriky, který má sám sluchové postižení. Rozhodl se našim dětem se sluchovou nebo logopedickou vadou dokázat, že když se chce, jde téměř všechno. A že bychom se neměli nechat zahnat do kouta jen proto, že nám život nedal do vínku vše tak, jako ostatním.

Alex mluví v hodinách na děti pouze anglicky (česky neumí a znakovat taky ne). Takže v hodinách používá buď mluvenou nebo psanou formu anglického jazyka a děti jsou nadšené – z toho, že rozumí i z toho, že co se při hodinách tak těžko učí, mohou konečně využít smysluplně a ono to funguje. Nemají před ním žádnou trému, výuka je baví, angličtinu používají úplně automaticky. Alex vždy přinese obrázky a spoustu zajímavých her na spolupráci ve dvojicích nebo ve skupinách a děti se předhání, kdo půjde jako první něco předvést. Hodiny mají švih a jsou zábavné. Myslím, že baví nejen děti, ale i Alexe.
Jsem moc ráda, že se nám podařilo tuto spolupráci domluvit. Angličtina je v dnešní době důležitá a pokud se děti nebudou stydět ji používat i v jiných zemích, při rozmluvě s cizinci např. na dovolené, budou mít život o něco jednodušší a naše práce má smysl.

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout