ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

ZOO Hluboká nad Vltavou

Čtvrtek 16. 6. byl pro nás dnem, na který jsme se moc těšili. Čekal nás totiž výlet do zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Ráno jsme se v plném počtu sešli ve třídě a s batůžky na zádech vyrazili na vlakové nádraží. Cesta vlakem trvala sice jen chvíli, ale pro některé byla jistě velkým zážitkem.

Po příjezdu na Hlubokou jsme si našli turistickou značku, která nás dovedla až k ZOO, a vydali se na 2 kilometry dlouhou procházku. Ta vedla okolo výběhu pasoucích se koní, u kterých byla naše první malá zastávka.

Pořádná procházka si žádá posilnění a my si ještě před vstupem dali malou svačinku na břehu Munického rybníka.

„Hurá“ dovnitř. Počasí nám opravdu přálo, sluníčko svítilo a my tak měli štěstí, protože zvířátka byla venku. Na jaře se v ZOO narodila spousta mláďátek a expozice byly plné starostlivých samiček a jejich miminek. Děti u každého výběhu s úsměvem pozorovaly zvířátka, někteří si jako správní návštěvníci se zájmem četli informační tabule.  Ze svého vodního království nás bedlivě pozorovala samice krokodýla nilského, skupinka tygrů si střežila své území a ve vlčím výběhu se zrovna pár vlků schovával před sluníčkem ve stínu. Moc nás zaujala expozice několika druhů mravenců, od těch úplně nejmenších, až naopak po ty největší. Postupně jsme si prošli celou ZOO. A co by to bylo za výlet bez zmrzliny? Tu jsme si dali na dětském hřišti u výběhu koziček, které zvědavě chodily k plůtku a děti si je mohly pohladit.

Zpět do Českých Budějovic nás vezl autobus, a proto jsme se pomalu museli vydat na cestu podél břehu rybníka, abychom ho stihli.

Společně strávené dopoledne se zvířátky jsme si moc užili. Máme spoustu krásných zážitků a těšíme se na další.

 

Kateřina Sobotová, Radka Pechová

 

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout