ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Badatelská noc

Badatelská noc 26. – 27.5. 2022

Stejně jako v loňském roce jsme se i tentokrát sešli, abychom spolu strávili příjemné chvíle a přespali ve škole. Tématem letošního badatelského odpoledne a noci bylo „ Já a robot “. 

Nejprve jsme se seznámili s tím, co to vlastně robot je, jak je sestavený, a hlavně jakou funkci plní a jak člověku může pomáhat. Z krabiček si pak badatelé sestavili vlastního robota, kterého všem představili. Fantazie dětí byla opravdu bujná a mezi jejich díly se objevili například robot hasič, lékař, pomocník v domácnosti nebo třeba stavitel.

V další části jsme pracovali se solární stavebnicí Robot Kids. Všem se sice povedlo Solar Windmill (vrtule) sestrojit, ale ne všechny byly plně funkční.

Velmi oblíbená je u dětí práce s ozoboty, a proto byla další aktivita věnována právě jim. Zaznamenávali jsme různé ozokódy a pozorovali, co s nimi udělají a jak se na jejich základě chovají.

Takovým zábavným zakončením našeho odpoledne pak byla společná příprava pizzy. Ve školní kuchyňce jsme se proměnili v robotickou montážní linku a každý si na pizzu dal přísadu, kterou má rád.

Bohužel nic netrvá věčně a den se nachýlil ke svému konci. Plni dojmů a zážitků jsme se zachumlali do spacáků a šli spát.

Těšíme se na další badatelská dobrodružství.

Badatelská noc Badatelská noc 2Badatelská noc 3Badatelská noc 4Badatelská noc 5Badatelská noc 6Badatelská noc 7
Badatelská noc 8Badatelská noc 9Badatelská noc 10Badatelská noc 11Badatelská noc 12Badatelská noc 13

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout