ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

DNY PREVENCE - problematika alkoholu

DNY PREVENCE - problematika alkoholu – film ABSTINENT

Dne 10.5. pokračovaly DNY PREVENCE programem pro žáky 8. – 10. ročníků, kterým provázela paní učitelka Mgr. Eva Hastíková.

Tématem byla problematika alkoholu. Alkoholismem se označuje nadměrná konzumace alkoholických nápojů, která může vést k závislosti. Toto onemocnění postihuje celou osobnost pacienta, jeho psychickou i fyzickou stránku. Jedná se o nejrozšířenější formu závislosti.

Žákům byla promítnuta prezentace k seznámení s tématem, důležitými pojmy a také jako příprava na následné promítání filmu Abstinent. Po filmu následovala přestávka a beseda s žáky o filmu, při níž byli všichni pozorní a aktivně se zapojovali do besedy.

Alkohol, obdobně jako ostatní drogy, je pro děti a mladistvé nebezpečnější než pro dospělé.        I při občasném požití se zvyšuje nebezpečí onemocnění jater a nervového systému. Čím mladší jedinci pijí alkohol, tím větší je riziko pozdějšího přechodu na jiné tvrdé drogy.
Současně platí, že čím dříve mladý člověk začne pít často alkohol, tím je vyšší rychlost nástupu případné závislosti. Naší snahou je v rámci prevence žáky včas poučit o rizicích, které alkohol přináší, a jasně jim vysvětlit všechna rizika, která konzumace alkoholu přináší.

                                                                                                                                                Eva Hastíková

Dny prevence - film abstinent Dny prevence - film abstinent 2Dny prevence - film abstinent 3Dny prevence - film abstinent 4

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout