ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Dopravní soutěž ve Valmezu

Jako každoročně se i letos naše škola zúčastnila ve dnech 7.- 8.10.2021 Celostátního finále dopravní soutěže mladých cyklistů sluchově postižených dětí ve Valašském Meziříčí. Organizátorem soutěže je MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí.

Soutěže se zúčastnilo 11 škol pro sluchově postižené z celé ČR. Poctivá příprava našich soutěžících byla odměněna krásným umístěním – mladší žáci získali 5. místo, starší 4. místo. Medaile byla velmi blízko, ale soupeři z Kyjova byli přece jen bodově lepší. Naši reprezentanti získali velmi pěkné bodové ohodnocení i za jednotlivce.

Závodníci čestně soutěžili v disciplínách: jízda na kole podle pravidel silničního provozu (PSP) na dětském dopravním hřišti, jízda zručnosti, labyrint (práce s mapou), testy PSP a poskytování první pomoci. Úroveň požadavků jednotlivých disciplín byla velmi vysoká, hodnocení přísné. Boj o co nejméně trestných bodů byl opravdu usilovný. Ale napětí a stres byly vyváženy radostí dětí nejen z účasti na soutěži, ale hlavně ze vzájemného setkání kamarádů z celé republiky, z možnosti být spolu. Volné chvilky byly plné vzájemného porozumění, radosti a smíchu.

Naši reprezentanti získali krásná umístění. Gratulujeme.

Mladší žáci: Michela Čižmárová, Samanta Kalejová, Michela Ridajová, Dominik Rambousek

Starší žáci: Tereza Novotná, Tereza Bedlánová, Tadeáš Urban, Filip Záveský

A za rok? Jedeme dál! Bezpečně! 

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout