ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Projektový den „Výlet do Asie“

Projektový den „Výlet do Asie“

S květnovým pondělkem za oknem se ve školní kuchyňce uskutečnil projektový den „Výlet do Asie“. Slečna Matylda, která je mimo dalšího vzdělání také vyučená kuchařka a která je v naší škole již podruhé, vybrala téma Asijská kuchyně. Chlapci z praktické školy dvouleté se na projektový den a slečnu Matyldu těšili a byli zvědaví, co nového se naučí. Uvařit jídlo z asijské kuchyně pro ně byla velká výzva.

Po krátkém úvodu, kdy se všichni seznámili a popovídali si o potravinách, se kterými budou pracovat, se hned začalo s prací. Práce bylo hodně, proto se hned ráno začalo s přípravou dezertu, který potom chvíli odpočíval v lednici. Potom se všichni podíleli na přípravě jednotlivých úkonů pro přípravu asijského jídla – konkrétně to bylo kuřecí maso s teriyaki omáčkou a rýžovými nudlemi.

Následoval úklid kuchyně a rekapitulace nově nabytých dovedností. Úplně na závěr se všichni odměnili citrónovým pohárem s jahodami, který teď už umí sami připravit.

Slečně Matyldě patří veliké díky za odborné vedení a budeme doufat, že se sejdeme v kuchyni znovu a naučíme se spolu s ní připravovat další speciality.

Eva Nováková třídní učitelka PrŠ

 

příprava desertupříprava desertupříprava desertukrájení masakrájení zeleninymíchání zeleninymíchání zeleninyúklid kuchyněúklid kuchyněúklid kuchyněspolečné fotoDobrou chuť!

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout