ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Projektový den - Pečeme s Matyldou

Projektový den „Vaření s Matyldou“

Dne 30.11. 2020 se ve školní kuchyňce uskutečnil projektový den „Vaření s Matyldou“. Slečna Matylda, která je mimo dalšího vzdělání také vyučená kuchařka, vybrala téma sváteční studená kuchyně. Chlapci z praktické školy dvouleté se na projektový den dlouho těšili a byli zvědaví, co nového se naučí. To, že budou připravovat chlebíčky a Tiramisu, jim udělalo obrovskou radost.

Po krátkém úvodu, kdy se všichni seznámili a popovídali si o potravinách, se kterými budou pracovat, se hned začalo s prací. Nejdříve všichni se společně podíleli na tvorbě Tiramisu, které bylo uloženo na dvě hodiny do ledničky. Potom si každý sám připravil několik chlebíčků podle chuti. Po ukázce vhodného servírování si studenti mohli své chlebíčky sníst. S radostí se však také rozdělili o chlebíčky, které vyrobili navíc pro své oblíbené pedagogy.

Následoval úklid kuchyně a rekapitulace nově nabytých dovedností. Úplně na závěr se všichni odměnili kouskem výborného dezertu, který teď už umí sami připravit.

Slečně Matyldě patří veliké díky za odborné vedení a budeme doufat, že se sejdeme v kuchyni znovu a naučíme se spolu s ní připravovat další speciality.

Eva Nováková třídní učitelka PrŠ

tvorba Tiramisutvorba Tiramisutvorba Tiramisutvorba Tiramisutvorba Tiramisutvorba Tiramisuhotové Tiramisuukázka chlebíčkůukázka chlebíčkůukázka chlebíčkůukázka chlebíčkůtvorba chlebíčkůfinální úpravaslečna Matylda přednášískupinové foto

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout