ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Zimní olympiáda - Pejsci

Projekt - zimní olympjské hry u Pejsků

 

Týden 20.-24.1.2020 se ve třídě u Pejsků stal týdnem olympijským.

Zimní olympiáda tu probíhala se vším všudy. Nedostatek sněhu nás nemohl odradit.

                                                                                Začala v pondělí fyzioterapeutickým cvičením a s teoretickým seznámením s většinou zimních sportů. Pokračovala úterním skládáním olympijských kruhů. Hned potom začal hokejový  turnaj. Místo bruslí nám po koberci klouzaly igelitové pytlíky.brusle Hokejky jsme měli opravdové. Kolem kobercového stadionu postávalo plno skandujících fanoušků.

 

 

Ve středu probíhala suchá příprava v Hopsáriu.  Na ni ve čtvrtek navázal běh na lyžích a lyžařský slalom. Že nemáme opravdové lyže? To nám vůbec nevadilo. Postačily lyže vyrobené z kartonu s tkaničkovým vázáním. Hojné povzbuzování nás motivovalo k výborným výsledkům.

 

Poslední disciplínou byl stolní curling. Trefit se kamenem do středu terče se nám sice nepovedlo, ale zábavu nám to nepokazilo. Navíc jsme si užili měření a porovnávání vzdáleností.  To byly chvilky napětí, kdo že to bude nejblíže ke středu terče.

 

 

A pak už přisel na řadu závěrečný ceremoniál. Hrála slavnostní hudba a byly koupené kulaté sušenky na zlaté medaile. Tu samozřejmě vyhráli všichni, protože víme že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" a heslo olympijských her „rychleji, výše a silněji“ jsme se pokusili naplnit všichni.

 

Mateřská škola

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPYourChanceJihočeský krajnadace ČEZ