ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

V Domě umění je fajn

V Domě umění je fajn

 

V dubnu jsme opět navštívili Dům umění. Tentokrát jsme se podívali na díla tří japonských umělců, proto název výstavy Tři cesty, tři metody.

Jednalo se o abstraktní obrazy vyjadřující hledání cesty ke svobodě a souladu a také o díla vzniklá prací s plátkovým zlatem a stříbrem. Dozvěděli jsme se, jak se s těmito kovy pracuje, jak může být výsledek ovlivněn působením přírodních jevů konkrétního místa.

Tvoření je vždy cesta dobrodružná a jedinečná. To jsme si zažili nejen během poutavého povídání Mgr. Šárky Kosové, ale i během tvoření v dílnách. Žasli jsme nad tím, jak se postupně naše nesmělé pokusy o vrstvení třpytivých plátků proměňovalo až k cíli, kde jsme při pohledu na vlastní obraz prožívali nadšení, radost i hrdost.

Byla to krásná, zajímavá a dobrodružná cesta: od zastavení, přes zapojení zraku a sluchu až po nadšené tvoření, od nesmělosti, přes zvídavost, či zvědavost až ke spokojené nasycenosti z prožitku vlastního zlatě ověnčeného úsilí. Děkujeme.

 

Pedagogové II.ZŠS

Z Japonska k námPovídání o autorechPráce se zlatemPráce se stříbremHledání cestyTo nás zajímáTvorba jako cestaTajuplné objevování Těšíme se na vyráběníDílnička práce s plátkovým zlatemTvoříme Naše dílka

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout