ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Projektový týden 17. 6. – 20. 6. 2024 Týden prevence aneb bezpečně na prázdniny 1. a. 2. stupeň, OU

Venku svítí sluníčko a láká nás ven. Už jsme nastartovali kolo, oprášili koloběžky nebo kolečkové brusle a vyrážíme do terénu, do přírody nebo s kamarády na hřiště. Je dobré být připraven, a proto jsme se v rámci projektového týdne zaměřili na dopravní výchovu a první pomoc. Ve škole jsme se soustředili na teorii a následně nelenili a šli do akce přímo na dopravní hřiště, kde jsme se získané poznatky snažili využít. Oprášili jsme znalosti o povinné výbavě jízdního kola a na dopravním hřišti jezdili podle pravidel silničního provozu. Nemusíme se teď bát vyjet do terénu, vše už známe, pravidla jsou jasná a naše zdraví si chceme chránit.

V rámci bloku první pomoci jsme se zaměřili na situace, kdy se může přihodit něco nečekaného a druhý se ocitne v nouzi, potřebuje a přivítá naši pomoc. Naším cílem bylo tedy vědět si rady jsme-li svědky nějaké nečekané události a musíme si umět pohotově poradit, pomoci druhému. Prožili jsme zajímavé dopoledne s paní lektorkou z LSPP Třeboň, získali potřebné informace z první pomoci a vyzkoušeli si resuscitaci. Výuka děti velmi zaujala, paní lektorka velmi profesionálně vysvětlila a názorně ukázala vše potřebné. Teorii jsme zvládli a snad bychom případě potřeby uměli pomoci.

V rámci prevence od PČR jsme se dozvěděli potřebné informace k trestní odpovědnosti za své činy a naučili se bránit se kyberšikaně.

Těšíme se na prázdniny a víme vše potřebné, jak je prožít bezpečně a užít si je

 

24.6.2024 Radka Pechová, Martina Vávřová

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout