ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Karneval zvířat 14.6.2024 Malovice Švestkový Dvůr

Naše škola dostala nabídku účasti na představení tanečního souboru Ostružina a Neslyšící. Měli jsme možnost shlédnout úžasné taneční vystoupení v areálu Švestkového Dvora v Malovicích a následně absolvovat workshop, který pro nás protagonisté připravili a proběhl v tělocvičně naší školy.

Interaktivní taneční představení, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě zdůrazňuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti.

Tvůrci se nechali inspirovat rozmanitým světem živočišné říše, vydali se pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětem, které byly přítomny na jevišti od počátku do konce, vznikaly pokaždé další nové bytosti.

Představení bylo ve spolupráci s tlumočníky českého znakového jazyka upraveno i pro neslyšící diváky.

 

Děti se všech aktivit účastnily s radostí, užily si role tanečníků i hudebníků a jejich rozzářené oči svědčily o hlubokém intenzívním prožitku.

Děkujeme za krásné vystoupení a těšíme se na další

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout