ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Školní výlet

Školní výlet do Třeboně

Třídy V.L a VI. L si letos báječně užily výlet do Třeboně.

Navštívili jsme Schwarzenberskou hrobku, pohřebiště šlechtických rodů Rožmberků a Schwarzenbergů, která byla postavena v novogotickém slohu. V kapli jsme si poslechli výklad o její historii a poté jsme se přesunuli do hrobky, kde je uloženo 26 rakví s těly Schwarzenbergů, a je zde umělecky cenný mramorový sarkofág. Zajímavostí je, že hrobka se nachází pod úrovní terénu i hladiny rybníka Svět. Průsaku vody písčitou půdou do hrobky brání 60 cm široký a 2 m hluboký vzduchový kanál kolem hrobky, který odvádí vodu od hrobky.           

Po přesunu na Masarykovo náměstí jsme si dali zmrzlinu nebo tříšť a vyšlápli si na Radniční věž, kde se nám otevřely krásné výhledy na historické jádro města i okolní krajinu. Na cestě k nádraží jsme se ještě zastavili v záchranné stanici Ekocentrum Vydra, která zajišťuje péči o poraněné volně žijící živočichy. Prohlédli jsme si expozici a přispěli na provoz a péči o zvířata.                                                            

Výlet se vydařil, neboť i počasí nám přálo :-D

                                                                                          Hastíková, Brůhová, Bílková

 

Školní výlet do Třeboně Školní výlet do Třeboně 2Školní výlet do Třeboně 3Školní výlet do Třeboně 4Školní výlet do Třeboně 5Školní výlet do Třeboně 6Školní výlet do Třeboně 7Školní výlet do Třeboně 8Školní výlet do Třeboně 9Školní výlet do Třeboně 10Školní výlet do Třeboně 11Školní výlet do Třeboně 12Školní výlet do Třeboně 13Školní výlet do Třeboně 14Školní výlet do Třeboně 15Školní výlet do Třeboně 16

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout