ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Turistický kurz odborného učiliště

Ve dnech 22. – 24.5. 2023 proběhl povinný turistický kurz odborného učiliště. Již tradičně probíhal na odloučeném pracovišti školy v Radosticích u Trocnova. V pondělí jsme naskákali do školního velkého auta a vyrazili na cestu směr Dunajovice. Tam jsme poctivě prošli celou křížovou cestu. Další cíl naší výpravy bylo Žižkovo rodiště, kde jsme navštívili Žižkův památník, dvorec a nový skanzen. Potom jsme se jeli ubytovat do Radostic a společně připravili oběd, plněné tortilly. Odpoledne jsme se podívali do ZOO Dvorec. Tam nás překvapila rozloha zahrady a množství velkých zvířat. Nejvíce nás zaujal hroch. Po návratu jsme uvařili bramborový guláš a v osobním volnu hráli deskové hry.

Druhý den, po přípravě snídaně, jsme zkoušeli projet, i s Áďou na vozíku, Červená blata. Bohužel celou trasu jsme nedali s vozíkem všichni. Pro nepřízeň počasí jsme se vrátili na základnu a dohráli hry ze včerejška. Když přestalo pršet jsme jeli do Nových Hradů na oběd v restauraci. Pro některé žáky to byl první zážitek, kdy si mohli sami vybrat a objednat jídlo. Po vydatném obědě jsme navštívili Terezino údolí s jejím vodopádem. I tady nastal problém s projetím vozíku. Kvůli kořenům a bahnu se vozík několikrát přenášel, a nakonec jsme se museli vrátit stejnou cestou. Po návratu jsme rychle rozdělali oheň a upekli buřty, blížil se další déšť. V této chvíli se k nám připojil i p. učitel třídní. Buřty všem chutnali.

Poslední den začal opět společnou snídaní a závěrečným úklidem. Ještě před návratem do školy jsme se zastavili v Římově na přehradě a prošli celou křížovou cestu. Celý kurz se velice povedl, zažili jsme spoustu společných zážitků a máme na co vzpomínat.

žáci OU, Karel Kubička, Jiří Jauker a David Ryjáček

pečeme buřtyČervená BlataŘímovTerezino údolínaučná stezkaZOO DvorecZOO DvorecZOO DvorecŽižkův pomníkcesta lesemŘímovská přehradaautemnašli jsme!

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout