ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Badatelská noc

Badatelská noc s deskovými hrami 16.-17.5. 2023

V letošním školním roce se badatelé spojili s dětmi z kroužku deskových her a strávili spolu odpoledne a noc ve škole. Tématem badatelské noci byla Sluneční soustava a vše s ní spojené.

V úvodu jsme si vytvořili přehled všech planet sluneční soustavy a seznámili se s nimi. Následovala výroba vlastních raket, které si děti podle sebe vyzdobily a připravily si je na večerní závodění v tělocvičně. Vyrábění rakety nám zabralo docela dost času, ale výsledek za to určitě stál.

Po odpolední svačince nás čekala vesmírná hra plná zapeklitých úkolů, se kterými jsme si hravě a s chutí poradili. Děti pracovaly a soutěžily v týmech a zábavnou formou se dozvěděly spoustu zajímavých informací o vesmíru.

Na závěr našeho společného odpoledne a večera proběhly závody raket, kde měl každý možnost ukázat, jak daleko jeho raketa dolétne. A výkony to byly opravdu parádní.

Den se bohužel nachýlil ke svému konci, a tak jsme se plni dojmů a příjemných zážitků zachumlali do spacáků a šli spát.

Vše se vydařilo, děti usínaly s úsměvem na tváři.

Těšíme se na další naše společná dobrodružství.

 

Kateřina Sobotová, Kateřina Volfová, David Ryjáček

 

Badatelská noc Badatelská noc 2Badatelská noc 3Badatelská noc 4Badatelská noc 5Badatelská noc 6Badatelská noc 7Badatelská noc 8Badatelská noc 9Badatelská noc 10Badatelská noc 11Badatelská noc 12Badatelská noc 13Badatelská noc 14

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout