ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Obory / Internát / O nás

Popis internátu

O internátě

V případě potřeby ubytování dítěte na internátě musí rodiče podat žádost o umístění k rukám ředitele školy, který o umístění dítěte rozhoduje.
Rodiče vozí děti do internátu v neděli od 17:00 hodin do 20:00 a v pondělí před vyučováním,vyzvedávají si je v pátek do 14:30 hodin.

Každé dítě docházející na internát má svou samostatnou šatní skříňku. V kanceláři ekonomek převezme při nástupu na internát klíč od této skříňky oproti vratné záloze 200 Kč. Při ztrátě klíče je nutné klíč přidělat na vlastní náklady.

Ubytování dětí

Děti jsou ubytovány na ložnicích o třech lůžkách, k dispozici mají společnou klubovnu. Zde se mohou připravovat na vyučování, věnovat se společenským hrám, sledovat vybrané pořady v  televizi, pracovat na počítači, provozovat ostatní zájmové činnosti.

Stravování dětí 

Dětem na internátě je poskytována celodenní strava ve vlastní školní jídelně. Za přípravu a kvalitu stravy odpovídá vedoucí školní jídelny.

Mimoškolní činnost

Vychovatelé vedou děti k zodpovědnému přístupu ke školním povinnostem a pomáhají individuálně s domácí přípravou. Dětem je umožněna návštěva různých zájmových kroužků organizovaných školou i mimoškolních. V rámci společných vycházek navštěvují různé kulturní, sportovní i společenské akce. Po dohodě s rodiči mohou chlapci i děvčata chodit na samostatné vycházky v rámci města, kde se učí časové i prostorové orientaci a dodržování dopravně-bezpečnostních pravidel. Je kladen důraz na samostatnost, zodpovědnost a dodržování pravidel.

Internát

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout