ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Místa, kde to mám rád

Autorky:  Jana Dlouhá a Bc. Zuzana Ďurkovičová

Popis projektu:

Každý člověk na světě má nějaké místo/místa, kde to má rád, nebo kam by se rád podíval. Často si s dětmi o těchto místech povídáme, a tak nás společně s nimi napadlo, že bychom si je mohly navzájem představit i ve fotografiích, obrázcích nebo mapách, které vyvěsíme na celý měsíc u nás na klubovně.

Cílem tohoto projektu je celou naši rodinnou skupinu seznámit s místy, které máme rádi.

Na začátku každého měsíce jeden člen naší skupiny vybere své oblíbené místo, toto místo bude prezentovat na nástěnce klubovny 2.DD. Na konci školního roku z těchto prezentací uděláme fotokoláž a bude k dispozici k prohlédnutí na webových stránkách.

Časový rozpis projektu: září 2022 - červen 2023

 

Realizace a zhodnocení projektu:

Během celého školního roku jsme, v rámci projektu Místa, kde to mám rád, zdobili nástěnku na naší klubovně krásnými fotografiemi nebo mapami. Každá výzdoba byla k prohlédnutí na dva měsíce a postupně jsme se vystřídali všichni.

Důležitou součástí našeho projektu bylo pečlivé a pozorné vyhledávání fotografií na internetu a následné povídání nebo seznámení s daným místem ostatní z naší skupiny. Práce s internetem dětem šla a měli jsme možnost navštívit spousty zajímavých míst, alespoň prostřednictvím fotografií.

Místa, kde to má rád SamuelMísta, kde to má rád SamerMísta, kde to má rád MirekMísta, kde to má ráda teta ZuzkaMísta, kde to má ráda teta Jana

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout