ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Popis dětského domova

O dětském domově

Do dětského domova přichází děti na základě soudem vydaného předběžného opatření nebo nařízené ústavní výchovy. Kapacita dětského domova je 24 dětí, které jsou rozděleny do tří rodinných skupin. Vedení každé skupiny je zajištěno  pedagogickými pracovníky s odborným vzděláním.

Ubytování dětí

Každá rodinná skupina má svou uzavřenou rodinnou buňku, která se skládá z ložnic pro 3 děti, společné ústřední místnosti s plně vybaveným kuchyňským koutem. Součástí buňky je sociálním zařízení a šatna. Ložnice je zároveň i dětský pokoj, kde mají děti své osobní věci, pracovní koutek a mohou si zde vytvořit kousek svého soukromí.

Stravování dětí

Dětem v dětském domově je poskytována celoročně a celodenně strava ve vlastní školní jídelně. Za přípravu a kvalitu stravy odpovídá vedoucí školní jídelny.

Mimoškolní činnost

Součástí dětského domova jsou prostory pro zájmovou činnost dětí – výtvarný ateliér, tělocvična a místnost pro dramatickou a hudební výchovu se zrcadlovou stěnou. K odpočinku dětí je využívána prostorná zahrada, která je součástí zařízení a rekreační středisko v Radosticích u Trocnova.

Prázdninová činnost

Prázdninová činnost dětí v dětském domově je organizována formou zimních i letních pobytů na různých místech ČR. Rekreační pobyty probíhají v našem zařízení v Radosticích a v jiných rekreačních a školských zařízeních.

Lékařská péče

Základní lékařská péče je zajišťována prostřednictvím zdravotní sestry, která je denně přítomna v dětském domově.
Odborná péče podle potřeb konkrétního dítěte je zajišťována zdravotnickými zařízeními v Českých Budějovicích.

Kontakt dětí s rodinou

Děti, které mají nařízenou ústavní výchovu, neztrácejí kontakt se svými rodinami. Kontakt s rodinou udržují formou korespondence, formou telefonických hovorů, prostřednictvím sociálních sítí. Se souhlasem OSPODu v místě trvalého pobytu  mohou děti své příbuzné  navštěvovat. Kontakt s rodinami zajišťují a sledují vychovatelé a sociální pracovnice.

Dětský domov

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout