ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice ZŠ, MŠ a SŠ pro sluchově postižené České Budějovice

Vánoční prázdniny v Dětském domově

Každoročně zůstávají některé děti v Dětském domově i pro období Vánočních prázdnin. Letošní rok trvaly prázdniny déle, než je obvyklé, a vychovatelé se postarali o pestrý program během celého období. Sami děti si s pomocí vychovatelů ozdobily vánoční stromeček, pod kterým později našly nespočet dárků.

Jednou z mnoha aktivit o prázdninách byla návštěva vánočně vyzdobené Zoo Hluboká či výlet do Velešína. V tomto malém městě probíhá každoročně v domě na Kantůrku ve sváteční dny vánoční expozice  Rouhova Velešínského betléma. Tento pohyblivý betlém zaměřený na řemeslnou výrobu dětem představil nespočet řemesel. Děti se s dopomocí vychovatelů dověděly spoustu nových znalostí a celou expozici si prohlédly se zájmem dvakrát. Zároveň zde probíhala výstava řemeslných výrobků z přírodnin a různé druhy betlémů z různých materiálů od různých tvůrců.  Bylo to příjemně strávené odpoledne a děti obdržely od pořadatelů laskavou pozornost v podobě vánočního perníčku.

Markéta Lukešová, Zuzana Ďurkovičová, Julie Hrdá

Zdobení stromkuZdobení stromkuZdobení stromkuZdobení stromkuNávštěva muzeaZoo HlubokáZoo HlubokáZoo HlubokáZoo HlubokáZoo HlubokáZoo HlubokáVánoce ve VelešíněVánoce ve VelešíněVánoce ve VelešíněVánoce ve Velešíně

Dětský domov

Partneři

Operační programyJsme poctivá školaCKPzačni správněYourChanceJihočeský krajnadace ČEZVividbooks

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout