...ZPĚT

Workshop ROBOTIKA

Dne 20.5.2019 proběhl v naší škole workshop robotika. Žáci 4. ZŠ logo a 6. ZŠ sp se seznámili se včelkou Bee-botem, beruškou Blue-botem, autem pro-botem, které se dají programovat pomocí tlačítek na zádech, tabletem nebo přes čtečku Tac Tile. Roboti se pak podle zadání pohybovali po podložkách s čísly, písmeny, geometrickými obrazci nebo s obrázkem celého ostrova. V další části se děti seznámily s ozoboty, které reagovaly na barevné symboly a podle nich se pohybovaly po čarách. Dalším robotem byl Fable-explorer, kterým žáci většinou úspěšně ovládali kuličku, aby bezpečně prošla bludištěm. Nakonec si děti prohlédly práci 3D tiskárny.

V odpoledních hodinách proběhl podobný workshop také pro učitele školy. Byli jim představeni interaktivní roboti a  měli možnost si práci s nimi i vyzkoušet.

Velice děkujeme panu Lukášovi Janů z firmy MORAVIA Europe v Brně, který velmi ochotně přijel a roboty nám bezplatně předvedl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je David Ryjáček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
...ZPĚT