...ZPĚT

STŘÍBRO A BRONZ Z VALMEZU

Jako každoročně i letos se naše škola zúčastnila ve dnech 26.-27.9.2019 Celostátního finále dopravní soutěže mladých cyklistů sluchově postižených dětí ve Valašském Meziříčí. Organizátorem soutěže je MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí.

Poctivá příprava a plné nasazení v soutěži bylo odměněno velikým zaslouženým úspěchem. Získali jsme stříbrnou medaili v kategorii starších žáků. HURÁÁÁ J Stejně i kategorie mladších žáků předvedla výborné výkony, bronzová medaile je veliký úspěch. Ceny byly uděleny i nejlepším jednotlivcům celé soutěže – Jakub Staněk si ke stříbrné medaili pověsil na krk ještě jednu osobní za nejlepší soutěžící v kategorii starších žáků.  Radost z medailí, diplomů a cenných odměn byla obrovská.

Soutěže se zúčastnilo 14 škol pro sluchově postižené z ČR, konkurenci zvýšila i mezinárodní účast tří škol pro sluchově postižené ze Slovenska – Bratislava, Přerov. Závodníci čestně soutěžili v disciplínách: jízda na kole podle PSP na dětském dopravním hřišti, jízda zručnosti, práce s mapou, testy PSP a poskytování první pomoci. Úroveň požadavků jednotlivých disciplín byla velmi vysoká, hodnocení přísné. Boj o co nejméně trestných bodů byl opravdu usilovný. Ale napětí a stres byly vyváženy radostí dětí nejen z účasti na soutěži, ale hlavně ze vzájemného setkání kamarádů z celé republiky, z možnosti být spolu. Volné chvilky byly plné vzájemného porozumění, radosti a smíchu.

Naši reprezentanti získali krásná umístění. Gratulujeme :-)

Mladší žáci: Tereza Novotná, Tereza Bedlánová, Tadeáš Urban, Lukáš Melounek

Starší žáci: Markéta Bláhová, Daniel Kubík, Jakub Staněk, Dominik Jiroušek

Nejlepší jednotlivec v kategorii starších žáků: Jakub Staněk

A za rok? Jedeme dál! Bezpečně!

Radka Pechová, Kateřina Sobotová

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je David Ryjáček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
...ZPĚT