...ZPĚT

Jarní prázdniny na Zadově

Jarní prázdniny (3. – 9. 2. 2013) jsme strávili na šumavském Zadově. Užili jsme si krásný týden plný sněhu, her a lyžování. Jelo nás 13 dětí, 4 tety, teta noční vychovatelka a zdravotnice. Tento pobyt nám umožnila Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů.

     Ubytovaní jsme byli v hotelu Zadov, kde se nám moc líbilo. Všichni zaměstnanci byli ochotní a vstřícní, recepční Veronika byla velmi příjemná a hlavně číšník David se o nás moc hezky staral. Jídlo bylo dobré, snídaně formou bufetu byly super, každý si mohl vybrat, na co měl chuť. Využili jsme i hotelovou tělocvičnu, kde jsme si zahráli stolní tenis.

Devět dětí ze třinácti celý týden běžkovalo. Začínající běžkaři- Klaudie, Lukáš a Martin dopoledne a ostatní, zkušenější – Petr, Tomáš, Ríša, Pepina, Pavel a Karolína odpoledne. Začínající běžkaři se to začátkem týdne na stadionu naučili tak dobře, že koncem týdne dojeli až na Pláně. Odpoledne jsme podnikali delší túry na Staré Hutě, Horskou Kvildu, Přilbu. Snažili jsme se prozkoumat celé okolí.

Ríša s Karolínou, kteří jsou v sedmé třídě, absolvovali základní lyžařský výcvik v lyžařské škole Ski Zadov. Lyžařský instruktor Zdeněk je za 3 dny naučil základům lyžování. Moc se jim to líbilo a na konci výcviku už samostatně jezdili po sjezdovce. Jejich výcvik byl zaplacen ze sponzorského daru.

Mimo lyžování jsme si užili bobování, sáňkování, vycházky, snowtubink a několik večerů jsme si zahráli bowling. Také se nám líbilo, když jsme chodili na sladké odměny za dobré chování a sportovní výkony.

Děkujeme všem, kteří nám tento pobyt pomohli uskutečnit.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
...ZPĚT